Skurcz akomodacji - rozpoznanie

0,00 zł

Termin
///////////////////////////////////////////////

Szkolenie dedykowane lekarzom, okulistom, optometrystom oraz ortoptystom. 

Gdyby nie akomodacja określenie wady refrakcji byłoby bardzo łatwe. Ponieważ przed rozpoczęciem badania nie wiemy, jaki jest stan układu akomodacyjnego pacjenta, całe badanie musi być podporządkowane rozluźnieniu i kontroli tego systemu. 

Nieprawidłowości akomodacji są jedną z najczęstszych przyczyn wizyty w gabinecie. Szczególnie po 20 roku życia, kiedy wada refrakcji jest względnie stabilna. Wykonując badanie refrakcji u osoby nieprezbiopijnej w diagnostyce różnicowej zawsze musimy uwzględnić skurcz akomodacji jako prawdopodobną przyczynę pogorszenia widzenia. 

Cena szkolenia obejmuje kurs przygotowawczy w formie e-learningu oraz zajęcia praktyczne, odbywające się stacjonarnie. Warunkiem odbycia części praktycznej jest pozytywne zaliczenie kursu przygotowawczego.

Ten kurs wprowadza wiedzę niezbędną do rozpoczęcia badania optometrycznego dzieci i młodzieży w każdym wieku szkolnym. Wymagają oni odpowiednich procedur. Ukryta nadwzroczność, skurcz akomodacji, rozwijające się widzenie obuoczne, ruchy oczu - to wszystko wymaga sprawdzenia. Przejdź stopniowo od badania dorosłych do badania młodzieży a następnie dzieci, lub rozszerz i uporządkuj swoją dotychczasową wiedzę. Natomiast układ wzrokowy dzieci w wieku przedszkolnym ma zupełnie inne zakresy norm. Młodsi pacjenci wymagają podejścia indywidualnego, dostosowanego do ich etapu rozwoju i charakteru. Liczba procedur i odmienność badania może zaskakiwać, jednak zaczęcie od postaw pozwoli odnaleźć się w tym wszystkim i zacząć od najważniejszych rzeczy. Pochylamy się nad zalecaniem korekcji okularowej oraz innymi, podstawowymi metodami postępowania. Szkolenie zawiera szczegółowe omówienie wytycznych odnośnie korekcji wad wzroku oraz innych metod.


Szczegóły szkolenia online- kurs przygotowawczy

Pierwsza część to lekcje teoretyczne, przygotowane w formie wysokiej jakości wideo, do odtworzenia w dowolnym momencie na stronie: 


1. Wstęp
2. Skutki nadmiernej akomodacji
3. Metoda opóźnionej refrakcji
4. Metody badania
5. Skiaskopia dynamiczna
6. Minus do nieostrości
7. Amplituda akomodacji soczewką minusową
8. Plus do nieostrości
9. Skiaskopia dynamiczna
10. Diagnostyka
11. Zaburzenia akomodacji
12. Podsumowanie
13. Test podsumowujący


Po zapoznaniu się  materiałem przystępuje się do testu, którego zaliczenie na 70% dopuszcza do zajęć stacjonarnych. 

Szczegóły szkolenia stacjonarnego- zajęcia praktyczne

Spotkanie to skupia się w 100% na praktyce. Dwie osoby prowadzące i kilka stanowisk umożliwia zapoznanie się ze wszystkimi technikami.  
Dzięki takiemu rozplanowaniu uczestnicy będą przygotowani do ćwiczeń, wypoczęci i będziemy mogli w pełni zająć się już tylko utrwalaniem i stosowaniem wiedzy w praktyce. Nie będziemy tracić czasu na teorię na spotkaniu.
Ponadto prowadzący to optometryści i jednocześnie ortoptyści. Wiedza z dwóch dziedzin pozwala spojrzeć na problematykę szeroko i kompleksowo. 
Warto dodać, że jest to cena brutto, a system sam obsługuje płatność i wystawia fakturę, bez wysiłku i jakiejkolwiek ingerencji. 
Ponadto członkowie grupy zakupowej Optyk Plus mają 10% zniżki. Więcej informacji na www.optyk-plus.pl 

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.